Style Guide

Consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore  in reprehenderit  in voluptate magna aliqua.

Color

These colors have been created using Global Swatches. If you edit the Global Swatch color, it will change every element that uses that color swatch.

Primary  -  #3F53D8
100%
90%
80%
70%
60%
50%
40%
30%
20%
10%
Dark  -  #080829
100%
90%
80%
70%
60%
50%
40%
30%
20%
10%
Grey  -  #545479
100%
90%
80%
70%
60%
50%
40%
30%
20%
10%
White -  #FFFFFF
100%
90%
80%
70%
60%
50%
40%
30%
20%
10%
Secondary  -  Orange -  #FE7F51
100%
90%
80%
70%
60%
50%
40%
30%
20%
10%
Secondary  -  Yellow -  #FFC123
100%
90%
80%
70%
60%
50%
40%
30%
20%
10%
Secondary  -  Red -  #FA5B68
100%
90%
80%
70%
60%
50%
40%
30%
20%
10%
Secondary  -  Light Blue  -  #67E4FF
100%
90%
80%
70%
60%
50%
40%
30%
20%
10%
Secondary  -  Light Green -  #98F5EC
100%
90%
80%
70%
60%
50%
40%
30%
20%
10%
Secondary  -  Violet  -  #A259FF
100%
90%
80%
70%
60%
50%
40%
30%
20%
10%
Secondary  -  Green  -  #2CAE76
100%
90%
80%
70%
60%
50%
40%
30%
20%
10%

Typography Styles

You'll see that these typography elements don't have classes. That's because on this page, we want to edit the styles after selecting "All H1 Headings" for example, so that it will effect all the elements on the site. To do this, select the H1 below, click where it says "Select a Class or Tag" and select "All H1 Headings" at the bottom of the list.

Heading One

72 px
110%
Regular

Heading Two

60px
130%
Regular

Heading Three

48px
116%
Regular

Heading Four

32px
110%
Medium
Heading Five
28px
120%
Bold
Heading six
26px
150%
Medium

Body Large

24px
140%
Medium

Body Medium

20px
116%
Medium

Body Small

18px
160%
Regular

Elements

These are all the Element that are used in this project. Editing them will reflect the changes on all the other Elements of the project too.
Inputs
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Rich Text Elements (RTE)

Well-being letos doslova zaplavil internety a to se neobešlo bez šíření mýtů. Pojďme si posvítit na některé z těch nejvíce šířených mezi dveřmi kanclů i provozoven. Ať už to je obliba anonymních dotazníků, dělání průzkumů jen jednou ročně, řešení well-beingu příliš pozdě, obliba vlastních řešení, strkání hlavy do písku před řešením well-beingu nebo jeho škatulkování pro všechny. Poznáváte některý z těchto nešvarů? Pak se vám bude tento článek hodit.  

1) Anonymní dotazníky jsou upřímnější a bezpečnější

To záleží na firemní kultuře, a jestli je v organizaci vybudované psychologicky bezpečné prostředí. Pokud mají zaměstnanci zkušenost, že cokoliv řeknou, bude použito proti nim, pak se mohou zdráhat se průzkumů účastnit jinak než anonymně. Naopak u firem, kde je kultura založená na vzájemné důvěře, upřímnosti a spolupráci, potřeba anonymních dotazníků téměř neexistuje. Lidé se nebojí sdílet své názory a chtějí se aktivně zapojovat do rozvoje firmy.

Kompromisem je dát zaměstnancům volbu, jestli se chtějí nebo nechtějí podepsat. Anonymní dotazníky totiž mají své limity. Dozvíte se sice, co zaměstnance trápí, ale možnosti udělat změny budou omezené. Některé problémy mají plošná řešení, ale ty individuální či týmové půjdou vyřešit mnohem hůř a vyžadovat detektivní práci. :)

V Behaveře věříme, že neanonymní dotazníky jsou lepší cesta. Aby byla firma schopná dát své lidi na první místo, potřebuje přistupovat k řešení well-beingu s otevřeností a upřímností. Feedback je dar, kterého je třeba si vážit a jde ruku v ruce s ochotou podívat se na problém z jiného úhlu pohledu. V každodenním shonu může vedení neúmyslně přehlížet drobné problémy, které se časem mohou nakupit.

Feedback pomůže posvítit na tyto problémy ještě než se tak stane. Když na to poukáže zaměstnanec svým jménem, víte za kým přijít pro více informací a hodně se naučit. Můžete své lidi zahrnout do řešení těchto problémů a celý tento proces pomáhá budování důvěry, utužuje vztahy a lidé se cítí vyslyšení a docenění. Což je jeden z hlavních předpokladů ke spokojenosti v práci.

Chcete si vyzkoušet Behavera Well-being Index? Přihlaste se zde.

2) Dělat průzkum jednou ročně je dostatečné

Rok je velmi dlouhá doba a žijeme ve světě, kde se věci rychle mění. Pokud děláte průzkumy jednou ročně, tak se dozvíte jaký je stav well-being právě teď, ale nevyhodnotí vám to celý rok. Jen málokdo z nás si pamatuje, jak se cítil týden, měsíc či půlrok dozadu. Schválně si vzpomeňte, co jste dělali před rokem touhle dobou.

Je potřeba zkoumat well-being ideálně čtvrtletně a mezitím dělat tzv. pulse checks (pár krátkých otázek místo dlouhého průzkumu). Data za jednotlivá období si pak můžete porovnat a všímat si vzorců či náročnějších období. Dokážete tak lépe plánovat a hasit problémy ještě než vzplanou v kritickou situaci. Flexibilita, přizpůsobivost a rychlé reakce jsou základním kamenem úspěchu současnosti. A to se dělá mnohem snadněji s daty než bez nich.

Na druhou stranu se to s průzkumy nemá přehánět nebo se lidem zprotiví. Každá firma má jiné potřeby a je úplně v pořádku si na začátku vyzkoušet dělat průzkumy třeba i každý měsíc. Naslouchejte svým lidem a sledujte míru vyplnění. Četnost průzkumů si pak nastavte jak to vyhovuje vám.

3) Well-being je potřeba začít řešit až když je problém

S well-beingem je to jako s preventivními prohlídkami u lékaře. Všichni víme, že bychom na ně měli pravidelně chodit, ale většinou se na to vykašleme dokud nás nepotká nějaký závažný problém. Prevence by nám ušetřila spoustu času, peněz i trápení, ale bereme ji vážně až když je pozdě.

Úplně stejně to funguje ve firmách, kde well-being řeší až ve chvíli, kdy jim kvůli vyhoření odejdou klíčoví lidé a strhne se tsunami dalších problémů. Začít v tuto chvíli řešit well-being vám sice nezachrání existující problémy, ale pomůže vám včas vidět, kde mohou vzniknout nové a zabránit dalším problémům v budoucnosti.

Firmy nám často říkají, že změří well-being, až se věci ve firmě trochu uklidní. Někdy to zdůvodňují tím, že nechtějí přidávat svým lidem další úkol. Jindy se tak trochu bojí toho, co se dozví. Každopádně měřit well-being jen v klidných obdobích vám nedá pravdivá data, která by odrážela realitu.

Řešení well-beingu jako prevenci problémů pomáhá budovat stabilnější a silnější firmy, které dokážou lépe překonávat překážky. Dlouhodobě se to promítá i na výkonu a efektivitě lidí.

4) Vlastní dotazník nám stačí

Dotazníky jsou super začátek. People-first firmy chtěly během pandemie podat pomocnou ruku svým lidem a dotazníky vlastní výroby byly ta nejdostupnější volba. Tenhle těžký úkol pandul na bedra HR profesionálům a leaderům, kteří se s ním poprali jak nejlépe dovedli.

Doba však pokročila a na trhu existují HR technologie, jako například Behavera, které spojují poznatky behaviorální psychologie s datovou vědou a posouvají tak průzkumy na další level.

Proč vyměnit vlastní dotazníky za HR platformu?

Dotazníky jsou mnoho práce za málo dat. Čekají vás hodiny strávené sestavováním dotazníků, nahánění kolegů, aby je vyplnili a následně analýza výstupů. Což se firmám prodraží a HR profesionály vytěžuje na úkolech, které je nemusí bavit a naplňovat. Behavera tuhle práci udělá za vás a vy můžete věnovat svůj čas práci s lidmi.

Kvalita výstupů je přímo úměrná kvalitě otázek. V Behaveře jsou všechny otázky pečlivě sestavené týmem behaviorálních vědců a vy se tak nemusíte trápit s tím, jak otázky správně formulovat.  

5) Well-being je to problém jednotlivce, a ne firmy

Práce hraje jednu z významných rolí ve well-beingu jednotlivce. V tom smyslu se na well-beingu jednotlivce podílí i firma. Role firmy však není vyřešit všechny problémy jednotlivců, ale vytvořit bezpečné prostředí a takové podmínky, aby vliv práce na well-being byl pozitivní.

Soukromí každého je velmi důležité respektovat. Firma může být platformou, kde ti, kteří chtějí se otevřít, tak mohou. To nejmenší, co manažeři mohou udělat, je se upřímně se zajímat o to, jak se jejich lidem daří. V rámci svých možnosti mohou jednotlivcům vyjít vstříc v těžkých časech a poskytnout jim oporu.

6) Well-being je stejný v celé firmě

Opak je pravdou. Jsou jednotlivci, týmy nebo pobočky, kde se stav well-beingu může dramaticky lišit a je potřeba k nim přistupovat individuálně.

Náš Well-being Index měří 12 nejvýznamnějších faktorů, které stojí za rizikem vyhoření, ztrátou engagementu, snížené produktivity a nebo rizikem odchodu. Dozvíte se tak, v jakých oblastech a jak moc lidé volají o pomoc.

V přehledu zároveň vidíte, jak jsou na tom jednotlivé týmy či pobočky. Můžete tak snadno poznat, kde potřebují pomoc  a kde jsou věci v pořádku.

Chtěli byste se do řešení well-beingu pořádně opřít? Skvělá zpráva, rádi bychom vám představili Behavera Well-being Index, váš people-first nástroj pro spokojenější firmu. Jak to celé funguje?

  1. Získáte chatbota Echo, se kterým si váš tým během 15 minut popovídá a zjistí, jak moc a v jakých oblastech lidé volají o pomoc.
  2. V přehledu uvidíte až 12 nejrizikovějších oblastí, celkové skóre i míru vyplnění.
  3. Zároveň ke každé rizikové oblasti získáte tipy od behaviorálních psychologů, jak se k řešení problému postavit.

Behavera Well-being Index za vás provede průzkum, analýzu dat a poradí vám, jak s tím vším dál poradit.

Řešíte u vás ve firmě well-being? Dejte nám vědět na LinkedInu a uděláte nám radost, když článek pošlete kolegům.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Intro

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

Rich Text Elements (RTE)

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Intro

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

  1. toto je jedna
  2. toto je dva
  3. toto je 3
  1. dasdasd

Symbols

Kdo nejvíce využívá data pro udržení zaměstnanců?

HR profesionálové
CEO a C-level
People-first leadeři a manažeři
People-first leaders of the teams

Join our growing team of doers.

Interface Designer
Remote
-
Part Time
Junior Frontend Developer
Hybrid
-
Full Time
UI/UX Designer
On Site
-
Full Time
Webflow Developer
Remote
-
Part Time
Software Engineer
Hybrid
-
Full Time

Pomáháme budovat firmy, kde lidé touží pracovat.

Poznejte potenciál a potřeby lidí pomocí simulačních her. Nastartujte svou #peoplefirst strategii s Behaverou.

Začněte teď

NPS
našich assesmentů je 68.

20+ people-first firem už používá Behaveru

Co o Behaveře říkají
people-first lídři

Díky nástroji Culture Fit v Behaveře jsme byli schopni lépe vyhodnotit fungování společnosti a změnit vývoj firemní kultury směrem, který jsme si vytyčili – a to měřitelně.
To je výsledek k nezaplacení.
Nina Juríková - HR konzultant, Poštová banka / 365.bank
Určitě budeme Behaveru používat dlouhodobě. Dobře tak uvidíme, jaký typ lidí – co do kompetencí – převážně přijímáme. Snáz pak vytipujeme, jaké kombinace kompetencí naši manažeři preferují a dokážeme vysledovat také to, jak jsou přijatí lidé dlouhodobě úspěšní.
Eva Krausová -  HR 2.0, Rockaway
Výstupy boli dosiahnuté zábavnou formou, bez nutnosti ich stresovať dlhými asessment centrami, kde by sa museli častokrát vnútene pozicionovať do nekomfortných rolí. Niektorí sú vo firme už viac rokov, a preto ocenili takúto inovatívnu formu.
Radoslav Volný - Head of Online Transformation, O2 Slovakia

S čím vším dovede Behavera pomoct

Pomáháme budovat firmy, kde lidé touží pracovat.

Poznejte potenciál a potřeby lidí pomocí simulačních her. Nastartujte svou #peoplefirst strategii s Behaverou.

Začněte teď