NPS Googlu či Amazonu máme na dostrel

Aktualizováno: 29. 10. 2019


Keďže fungujeme vo svete Software as a Service, chceme našu službu neustále rozvíjať. Preto sme pred časom zaviedli štandardizované meranie spokojnosti Net Promoter Score (NPS). Ako si stojíme?


Vedeli sme to od začiatku. Náš produkt je "game changer" pre všetky strany. Firmy sa naučia rozmýšlať, aký typ ľudí potrebujú. Manažéri budú vedieť zamestnancom vysvetliť kontext a tým zvýšiť ich motiváciu.


A otestované talenty? Okrem toho, že sa naučia o sebe často netušené silné a slabšie stránky, budú práve vďaka lepšie pochopenému kontextu - a teda zvýšenej motivácii - v pracovnom živote oveľa spokojnejší. A to všetko vďaka zábavnej simulácii, ktorá ma násobne vyššiu validitu ako akýkoľvek dotazník.


Pred časom sme zaviedli štandardizované meranie spokojnosti, ktoré je celosvetovo zaužívané a volá sa Net Promoter Score.


Vďaka odpovediam na otázku "Na škále 0-10 vyberte, či by ste našu službu odporučili priateľom, známym. 10 znamená určite áno, 0 rozhodne nie.". Výpočet potom funguje tak, že od % množstva hodnotení 9-10 (skupina tzv. Promotérov) sa odpočíta % množstvo hodnotení 0-6 (skupina tzv. Kritikov). A ako sme dopadli my?


NPS máme 42 a stále rastie.

Aktualizácia k októbru 2019: NPS sa nám vyšplhalo už na 63 bodov.

To znamená, že máme výrazne viac promotérov, ako kritikov. Sme aj nad priemerom sveta softvéru (41) a blížime sa k spokojnosti s produktami celosvetových lídrov ako Google (50), či Amazon (69) (viac o priemerných číslach na priemyselnú oblasť).


Ako sa o nás v anonymnom hodnotení vyjadrujú používatelia?


Je to fakt hodně dobrá hra. Náročná. Ze začátku se zdá, že to bude jenom odklikávání jasných hlášek, pak se ukáže, že je k dispozici řada dat a hráč neví, která jsou důležitá a je mu jasné, že si je všechna nezapamatuje. A pak začíná boj, rozhovor s protestující kolegyní ředitelkou byl fakt nepříjemný. Jsem zvědavý na svůj report. Díky za možnost si to zkusit.
Ještě jsem se s takovou simulací nesetkala a moc mě to bavilo! Cítila jsem se jako v reálné firmě a tak mě to vtáhlo, že ještě pořád přemýšlím nad úkoly, co jsem dostala. Do takového prostředí firmy (posílání mailů, agendy atd.) jsem ještě neměla možnost nahlídnout - skvělá zkušenost.
Mám úžasný dojem z toho, co tato simulace nabízí.

Znamena to pre nás vrchol? Nie, naopak.


Každú spätnú väzbu poctivo analyzujeme, aby sme mohli produkt stále posúvať ďalej. Už dnes pracujeme na ďalšom vylepšení reportu pre účastníka, implementácii žiadaných funkcií do HR dashboardu či pridaní manažérskej simulácie pre vedúcich pracovníkov. Práve na základe vašich pripomienok a odporúčaní.


Koniec koncov, poďte sa o vyššie spomínanej kvalite presvedčiť sami. Tím, ktorí tak už urobili a pomohli sebe aj nám, s pokorou ďakujeme.

Nové příspěvky dorazí do vaší e-mailové schránky.