HR zajímavosti
30/11/2022

Tipy na vánoční dárky pro HR profesionály a leadery

Autor
Lenka Šilhánová

Asi každý z nás si zažil pelíškovský “Díky, táto…” moment při otevírání dárků. Ale co vymyslet kolegům v práci, aby se to nesetkalo s podobně rozpačitou reakcí? Máme pro vás pár tipů, které vám usnadní výběr dárků a vykouzlí úsměv na tváři vašich kolegů.

Máte v týmu knihomola?

Pak určitě oceníte náš výběr top 5 knih nejen pro leadery a HR profesionály. Kniha je jedním z nejpraktičtějších dárků, který udělá radost téměř každému bez toho, aby udělala vítr ve firemním rozpočtu. Navíc, chytří vydavatelé mají speciální nabídky pro firmy.

Daniel Coyle – Culture Code

Jaké je tajemství těch nejúspěšnějších týmů od Pixaru přes Google až po US Navy SEALs? Mistrně zvládají tři dovednosti, díky kterým vybudovali důvěru a ochotu spolupracovat. Kniha je prošpikovaná skvělými radami pro vybudování týmové kultury a změní vám pohled na to, jak pracujete.

Kniha právě vyšla v českém překladu u nakladatelství Audiolibrix a předmluvu k ní napsal náš Dušan Murčo, za což jsme na něj patřičně pyšní. :) Dostal od nakladatelství slevový kód BEHAVERA a vy tak knihu můžete získat o 20 % levněji.

Adam Grant – Ještě to promysli

Žijeme v rychle se měnícím světě, který vyžaduje novou dovednost – mentální flexibilitu. Autor se v knížce vyzbrojil provokativními myšlenkami a podepřel je pečlivě nasbíranými důkazy, které vám pomohou se radovat z toho, že se mýlíte. Tahle kniha vaše kolegy nejen pobaví, ale hlavně připraví na budoucnost. Takový dárek chcete!

V češtině kniha vyšla u nakladatelství Melvil.

Angela Duckworth – Houževnatost

Stojí za úspěchem talent? Autorka je jiného názoru. Tvrdí, že základní ingrediencí všech vynikajících výkonů je houževnatost – kombinace dlouhodobé vášně pro jeden životní cíl a vytrvalosti. Na desítkách příkladů úspěšných lidí vám dokáže, že se nepotřebujete narodit se speciálním talentem a ani výjimečnou inteligencí. Je to skvělé čtení pro každého, kdo má plné zuby příběhů o “úspěchu přes noc” a radši by praktické tipy a reálné příběhy.

V češtině kniha vyšla u nakladatelství Melvil.

Kim Scott – Radikální otevřenost

Jak být silným leaderem a přitom neztrácet lidskost? Naučte se dávat a přijímat zpětnou vazbu s upřímným zájmem o své lidi. Autorka měla šanci tento inovativní přístup k efektivnímu managementu otestovat v praxi ve firmách, jako je Google, Apple a Twitter. Nejedná se tedy o teoretické poučky, které kolem reality ani neprošly, ale o letité zkušenosti. Pokud máte v týmu prakticky a racionálně založené kolegy, tohle určitě ocení.

V češtině kniha vyšla u nakladatelství Melvil.

Yvon Chouinard – Let my people go surfing

Jde v dnešní době možné dělat business s ohledem na životní prostředí, s etickými hodnotami a lidskostí? Patagonia je společnost, kterou je snad netřeba představovat, neboť je jejich pověst předchází. Věděli jste ale, že jejich začátky nebyly vůbec jednoduché a úspěch přišel velice pomalu? Pokud máte v týmu leadery se srdcem na pravém místě a slabostí pro své lidi, tak od téhle knihy nos neodlepí, dokud jí celou nepřečtou.

Kniha zatím nevyšla v češtině. V originále ji seženete třeba v Martinusu nebo na Amazonu.

Darujte mentoring

Kurzy a školení jsou skvělou stálicí mezi vánočními dárky. Co takhle to vzít ještě o level výše a darovat mentoring? Kurz vás naučí nové dovednosti, mentoring vám poskytne cenné zkušenosti z praxe vašeho mentora.

Femme Palette

Nabízí celou škálu mentoringových programů pro zaměstnance, HR profesionály a recruitery a budoucí leadery. A pyšní se zajímavým výběrem mentorů z firem jako Microsoft, Google, STRV, Avast, Slido, Uber, Deloitte, L'Oreal, Productboard a mnoho dalších.

SUHR

SUHR rozhodně nesmí chybět v hledáčku HR profesionálů a leaderů. Nabízí mentoringový program a leadershipový program, ale i celou škálu vzdělávacích školení, konzultací či webinářů.

Učte se od nejlepších

A pokud byste přece jen rádi darovali kurz, velmi si šplhnete s předplatným na Masterclass, což je takový Netflix s kurzy od slavných osobností. Svému kolegovi naježíte know-how od špiček ve svém oboru. Leadery a HR profesionály by mohly z jejich široké nabídky zaujmout třeba:

Bob Iger – Business Strategy and Leadership

Bývalý CEO Disney vás naučí strategie a taktiky, pomocí kterých transformoval světoznámé značky jako Pixar, Marvel a Lucasfilm. Naučte se, jak vést svůj brand s integritou.

Esther Perel – Relational Intelligence

Superschopnost budoucnosti, kterou nenahradí stroje? Vztahová inteligence. A není lepšího člověka, který by vás naučil o mezilidských vztazích v každé oblasti vašeho života než právě tato inovativní psychoterapeutka.

Bill Clinton – Inclusive Leadership

Bývalý prezident USA za svou kariéru vedl rozmanité týmy, musel zvládnout mnoho kritiky a vypořádat se s mediálními konflikty. Ve své masterclass sdílí, jak si vytvořit svůj osobní rámec na zvládání těžkých situací a zůstat dobrým leaderem.

Hillary Rodham Clinton – The Power of Resilience

Vytrvalost je v poslední době velmi skloňovaným pojmem. Události posledních let nás postavily před těžké životní zkoušky, a tak by se nám všem hodilo znát tajemství bývalé kandidátky na prezidenta, která to v životě i kariéře opravdu neměla lehké.

Neil deGrasse Tyson – Scientific Thinking and Communication

Co má věda společného s HR či leadershipem? Mnohem víc, než si myslíte. Žijeme v době boomu digitalizace, ale ve škole nás nikdo nenaučil pracovat s daty, kriticky myslet, rozpoznávat pravdu od domněnek nebo sdílet své nápady a myšlenky způsobem, jaký druhé lidi nadchne.

Chybí nám na seznamu něco, co byste doporučili? Napište nám na marketing@behavera.com nebo do komentáře na LinkedInu.

Pomáháme budovat firmy, kde lidé touží pracovat.

Poznejte potenciál a potřeby lidí pomocí simulačních her. Nastartujte svou #peoplefirst strategii s Behaverou.

Začněte teď