Well-being
1/11/2022

Jak měřit spokojenost zaměstnanců a předcházet vyhoření?

Autor
Lenka Šilhánová

Udržení si zaměstnanců je jednou z top priorit HR profesionálů[1], kteří bojují s fluktuací a nedostatkem kvalitních kandidátů na trhu. Až 49 %[2] zaměstnanců je ohroženo syndromem vyhoření a firmy o ně mohou přijít. Zjistěte, jak můžete zavčasu zabránit jejich vyhoření a jak si je ve firmě udržet díky novému Behavera Well-being Indexu.

Vyhoření: žhavé téma, které mění pracovní prostředí

Vyhoření je skrytá pandemie moderní doby. Jen během minulého roku na vyhoření zemřelo skoro milion lidí[3], odhalila studie WHO (World Health Organization). Během pandemie se situace zhoršila, protože pracovní doba při práci z domova se zvýšila o 53 %[4].

Studie odhalila, že při pracovním týdnu o více než 55 hodinách se zvyšuje pravděpodobnost mozkové příhody o 35 % a srdečního onemocnění o 17 % oproti tradiční pracovní době v rozsahu 35-40 hodin.

V práci trávíme třetinu svého života a přesto se z našeho pracovního prostředí vytratila lidskost. Mnoho firem stále přemýšlí nad svými zaměstnanci jako pouhými zdroji, které lze snadno nahradit za jiné – lidské nebo za umělou inteligenci. K tlaku na výkon se tedy přidal i strach o budoucnost, což jen přilévá olej do ohně.

Svítá však na lepší časy? Zaměstnanci svými odchody (Great Resignation) nebo minimálním úsilím v práci (Quiet Quitting) vracejí smeč na zaměstnavatelovu stranu hřiště a mnoho firem tak konečně well-being zaměstnanců začíná aktivně řešit.

HR profesionálové se vrhli na průzkum mezi zaměstnanci, nejčastěji formou dotazníků. Existuje však elegantnější a efektivnější řešení?

Dotazníky spokojenosti – mnoho práce za málo dat

68 %[5] respondentů našeho průzkumu Největší HR výzvy 2022 odpovědělo, že měří zapojení a spokojenost zaměstnanců pomocí vlastních dotazníků. Sami HR profesionálové však přiznali, že průzkum většinou dělají jen jednou ročně, pár výjimek několikrát do roka a často odpovídali, že dotazníky posílají nepravidelně.

Používání dotazníků k měření spokojenosti a well-beingu zaměstnanců má hned několik úskalí:

  1. Musíte se umět dobře ptát, jinak nezískáte kvalitní odpovědi. A vzhledem k tomu, jak relativně nová je problematika well-beingu, může vám chvíli trvat se to naučit.
  2. Dotazníky mívají nízké procento vyplnění kvůli jejich zdlouhavosti a nepopularitě mezi zaměstnanci. Pro mnoho lidí to je další úkol v už tak přeplněném to-do listu.
  3. Čeká vás moře práce s jejich sestavováním a analyzováním výstupů. S malými týmy se to dá zvládnout, ale je to řešení, ze kterého můžete rychle vyrůst.

Behavera Well-being Index

Well-being Index pomáhá firmám porozumět, co ohrožuje well-being jejich zaměstnanců a doporučuje praktické kroky ke zlepšení. Místo dotazníku budete mít k dispozici chatbota z dílny behaviorálních psychologů. Získáte tak zábavný a rychlý způsob, jak udělat průzkum spokojenosti zaměstnanců.

V přehledu pak uvidíte, kolik procent zaměstnanců si už s chatbotem popovídalo, kdo má největší pravděpodobnost vyhoření, jaké jsou nejrizikovější faktory ohrožující well-being týmu a jak s nimi pracovat a jaký je celkový well-being index vaší firmy.

Každý zaměstnanec má přehledný profil. V celkovém přehledu si můžete vytvořit skupiny a vidět, jak jste na tom celkově jako firma. Už tedy nebudete muset údaje lovit z nepřehledných tabulek v Excelu. Výstupy budete mít navíc obohacené o srozumitelná doporučení od behaviorálních psychologů, jak problém řešit a předcházet tak nespokojenosti, vyhoření nebo odchodům. Prevence je investice, která se mnohonásobně vrátí.

Chcete si vyzkoušet Behavera Well-being Index? Přihlaste se zde.
Všechna vaše people data přehledně na jednom místě.

Řešíte spokojenost zaměstnanců u vás ve firmě? Podělte se s námi na LinkedInu a uděláte nám radost, když článek doporučíte i kolegům.

Zdroje:

[1] + [5] Behavera.com: Největší HR výzvy 2022, interní výzkum

[2] Mckinsey.com, The great exhaustion, autor neuveden

[3] + [4] Who.int, Long working hours increasing deaths from heart disease and stroke: WHO, ILO, autor neuveden

Pomáháme budovat firmy, kde lidé touží pracovat.

Poznejte potenciál a potřeby lidí pomocí simulačních her. Nastartujte svou #peoplefirst strategii s Behaverou.

Začněte teď